21.04.2023r. nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali I Szkolne Mistrzostwa Lekkoatletyczne. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem.
Na stadionie miejskim w Legnicy pojawiło się około 70-ciu zawodników, którzy rywalizowali w pięciu dyscyplinach. Wyniki prezentują się następująco:
• bieg na dystansie 100m - I miejsce - Natan Dąbrowski 3h, II miejsce - Marceli Kułacz 4g, III miejsce - Mariusz Rutkowski 4k
• bieg na dystansie 400m - I miejsce - Sebastian Łąpieś 2s, II miejsce - Igor Kramer 3g, III miejsce - Piotr Malica 1s
• bieg na dystansie 1000m - I miejsce - Igor Kramer 3g, II miejsce - Kacper Zakrzewski 1h, III miejsce - Dmytro Kovalchuk 2s
• skok w dal - I miejsce - Sebastian Łąpieś 2s, II miejsce - Igor Kramer 3g, III miejsce - Jakub Gac 2s
• pchnięcie kulą - I miejsce - Szymon Sej 4k, II miejsce - Maciej Bieder 2s, III miejsce - Jakub Turkiewicz 4k
Wspaniała aura oraz mnogość zgłoszeń spowodowały, że zawody te zajmą stałe miejsce w kalendarzu imprez szkolnych. Serdeczne podziękowania kierujemy do służby medycznej szkoły, która nie tylko dbała o zdrowie naszych wychowanków, ale też wspierała sekretariat zawodów.




