Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych

Budynek Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych

Budynek Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych

Budynek Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych

Budynek Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych

Dyplomy

Puchary

Puchary

Puchary

Puchary

Puchary

Budynek Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych

Finał I części projektu WKZ-PE.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły przystąpili do projektu WKZ-PE (Wsparcie Kształcenia Zawodowego – Poprawa Efektów).

Głównym założeniem projektu jest skuteczniejsze dostosowanie dolnośląskiego systemu kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. Zadaniem kluczowym w ramach projektu jest realizacja staży i praktyk zawodowych w latach szkolnych: 2020/2021, 2021/2022, 2022/2023. Dodatkowym zadaniem są pozalekcyjne zajęcia z przedmiotów zawodowych (praktyczne i teoretyczne), które przygotowują do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie, jak również realizacja w ramach projektu próbnych egzaminów zawodowych.

Pierwszą formą realizowana w naszej placówce były zajęcia dodatkowe, które rozpoczęły się w ubiegłym roku w grudniu. Do zajęć zakwalifikowało się 12 najlepszych uczniów, 6 osób z klasy 2i o profilu technik elektronik oraz 6 osób z klasy 3c o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej.

Zajęcia z elektronikami prowadzone były przez pana mgr inż. Jana Berneckiego i miały charakter typowo praktyczny. Dotyczyły przede wszystkim diagnostyki pomiarowej oraz technik montażu na płytkach drukowanych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczniowie byli zadowoleni ze swoich rezultatów pracy pod kątem technicznym i wykonywali połączenia różnych komponentów elektronicznych m.in.: przekaźników elektromagnetycznych, potencjometrów, tranzystorów, kondensatorów, czujników oraz scalonych układów analogowych i cyfrowych. 

Z kolei zajęcia w grafikami odbywały się pod opieką pana mgr inż. Tomasza Naliwko. Skupiały się one na przygotowywaniu oraz wykonywaniu prac graficznych i publikacji cyfrowych. Rezultatem końcowym każdego zadania był gotowy cyfrowy projekt publikacji przygotowany do drukowania na profesjonalnych maszynach drukarskich lub przygotowanie i wydruk cyfrowy połączone z obróbką tych druków. Uczniowie podczas zajęć przygotowywali różnego rodzaju publikacje w postaci wizytówek, ulotek, broszur, etykiet,  plakatów itp.

Na przełomie czerwca i lipca 15 uczniów odbędzie przystąpi do drugiej formy realizowanej w projekcie, a mianowicie odbędą staż zawodowy u pracodawcy. Oprócz wyżej wspomnianych grafików i elektroników, do projektu dołącza kolejny zawód, tj. technik elektryk.

 

 

 

 

 

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-05-01 17:46przez:
Opublikowano:2021-05-01 18:23przez: Grzegorz Enzinger
Podmiot udostępniający: Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy
Odwiedziny:1136

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo