Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych

Budynek Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych

Budynek Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych

Budynek Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych

Budynek Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych

Dyplomy

Puchary

Puchary

Puchary

Puchary

Puchary

Budynek Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych

KGHM POLSKA MIEDŹ

Kluczowy partner projektów Zespołu Szkół Elektrczyno-Mechanicznych w Legnicy


KGHM od początków swojego istnienia angażuje się we współpracę z lokalnymi szkołami kształcącymi w zawodach istotnych z perspektywy zatrudnienia w spółce. Od roku 2018 r. współpracy tej nadano ramy w postaci programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM-kluczowy partner w kształceniu zawodowym”. Podpisano  listy intencyjne z organami prowadzącymi szkoły z powiatów: legnickiego, bolesławieckiego, lubińskiego, głogowskiego oraz polkowickiego. W roku szkolnym 2020/2021 w klasach patronackich 9 szkół Zagłębia Miedziowego kształci się ponad 1900 uczniów, zarówno techników jak i szkół branżowych I stopnia.

Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy dołączył właśnie( sierpień 2020r) do prowadzonego przez KGHM programu .Patronatem objęto 11 klas elektrycznych i elektronicznych, tj ok 300 uczniów.

– Pracownicy KGHM to nie tylko górnicy oraz hutnicy ale także elektrycy i elektronicy. Za naszym globalnym sukcesem stoi bowiem cały sztab wykwalifikowanych ludzi, którzy pracują jako elektrycy, mechanicy, automatycy czy telemonterzy. Nawiązując bezpośrednią współpracę ze szkołami, chcemy pokazać się uczniom jako ich przyszły- dodajmy najlepszy w regionie- pracodawca- powiedziała Magdalena Wróbel, Dyrektor Naczelna ds. Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Spółka przyznaje uczestnikom Programu stypendia naukowe za najlepsze wyniki w nauce oraz docenia stypendystów zaangażowanych społecznie, wolontariuszy czy laureatów olimpiad naukowych i uczniów, którzy otrzymują najlepsze oceny w przedmiotach zawodowych. KGHM oferuje również pomoc w doposażaniu specjalistycznych pracowni oraz organizacji kursów i szkoleń branżowych.

W dniu 04.10.2021 r. o godz. 10.00 w Pałacu w Krotoszycach zainaugurowano oficjalnie kolejną edycję projektu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej". KGHM-kluczowy partner w kształceniu zawodowym”. W tym roku przedsięwzięcie realizowane będzie pod hasłem „Wszystko zaczyna się od mistrza” i skierowane jest do nauczycieli z patronackich szkół technicznych, w tym ZSEM w Legnicy, z którymi współpracuje miedziowa spółka.

W tym roku przedsięwzięcie realizowane będzie pod hasłem „Wszystko zaczyna się od mistrza” i skierowana jest do nauczyciel ze szkół , z którymi współpracuje miedziowa spółka.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-04-05 16:58przez:
Opublikowano:2021-04-05 20:00przez: Grzegorz Enzinger
Zmodyfikowano:2021-09-15 13:21przez: Grzegorz Enzinger
Podmiot udostępniający: Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy
Odwiedziny:1943

Rejestr zmian

  • [2021-09-15 13:21:29]Grzegorz EnzingerJacek

Banery/Logo