Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Budynek Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych

Budynek Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych

Budynek Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych

Budynek Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych

Budynek Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych

Dyplomy

Puchary

Puchary

Puchary

Puchary

Puchary

Budynek Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych

Wycieczka do Bochni i Krakowa

09.11.2021 roku klasy 1g, 3r oraz przedstawiciele klas 2h i 3c wspólnie z opiekunami, Aleksandrą Zapalską, Małgorzatą Żurakowską, Jackiem Procelewskim i Pawłem Zadrożnym, udali się na wycieczkę do Bochni i Krakowa.

Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie zabytkowej Kopalni Soli w Bochni. Jest to najstarsza na ziemiach polskich kopalnia, w której rozpoczęto wydobycie soli kamiennej. Jej początki sięgają 1248 r. Po blisko ośmiu wiekach eksploatacji przypomina niezwykłe podziemne miasto, zachwycając niepowtarzalnymi wyrobiskami, kaplicami wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami i urządzeniami wykorzystywanymi przed wiekami. Zwiedzanie bocheńskiej żupy to była niezwykła wyprawa przez najpiękniejsze i najciekawsze wyrobiska, znajdujące się na poziomach August i Sienkiewicz. Obejmowały one unikatowe komory o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, surowe kaplice, a także narzędzia górnicze, którymi posługiwano się przed wiekami. Dzięki niespotykanej w skali światowej Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej, zwiedzanie miało charakter podróży przez historię soli, która rozpoczyna się w epoce panowania księcia Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Zwiedzanie bocheńskich podziemi to niezapomniana przygoda - życie kopalni toczy się tuż obok zwiedzających. Kopalnia soli w Bochni jest polskim pomnikiem, a w 2013 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie Krakowa i jego najpiękniejszych zabytków. Po mieście oprowadzała nas pani przewodnik, która pokazała nam najważniejsze miejsca tego niezwykłego ośrodka kultury. Mieliśmy okazję zwiedzać Katedrę na Wawelu, dzwon „Zygmunta” oraz groby królów i władców Polski. Ważnym punktem było zwiedzanie Starego Miasta i Kościoła Mariackiego z przepięknym ołtarzem Wita Stwosza. Wysłuchaliśmy również hejnału z Wieży Mariackiej, zwiedziliśmy Sukiennice. Wycieczka do Bochni i Krakowa dla wszystkich uczestników była bardzo udana i przyniosła wiele niezapomnianych wrażeń.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-11-15 20:19przez:
Opublikowano:2021-11-15 20:52przez: Jack Pro
Podmiot udostępniający: Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznychw Legnicy
Odwiedziny:138

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo